top of page

HAKKIMIZDA

1978 yılında Fikret NERGİZ tarafından haritacılık hizmetleri vermek amacı ile İÇEL HARİTA Mühendislik bürosu olarak Mersin’de kuruldu.

Türkiye’de kurulduğu yıldan günümüze devlet ve özel sektör kuruluşlarına 500 e yakın büyük projede harita mühendislik hizmetleri vermiştir.

Devlet sektöründe ilk 1982 yılında, İller Bankası Genel Müdürlüğü ile başlayan firmanın haritacılık çalışmaları halihazır harita olarak, toplamda 22 133 hektar alanda,
28 proje teslim edilmiştir. Karayollary Kamulaştırma şubesinin 90lı yılların başında başlayan özel sektör ihaleleri ile birlikte İÇEL HARITA 1992 yılı itibari ile 40 a yakın projede hizmet vermiştir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ise 2000 li yılların başında kadastro çalışmalarını ulusal anlamda hızlandırmak amacı ile tesis kadastrosu çalışmalarını özel sektöre ihale etmeye başlamıştır. İÇEL HARİTA birçok kadastro projesinde de çalışma yapmıştır.

1978 yılında kurulan İÇEL HARİTA Mühendislik bürosu,1994 yılında İÇEL HARiTA Mühendislik Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ. olarak Ticaret ve Sanayi Odasyna tescil ettirilmiştir.
2004 yılında TÜRKAK onaylı TÜRK LOYDU firmasının değerlendirilmesi sonucu ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanmış ve günümüze kadar aralıksız Kalite Yönetim Sisteminde hizmet vermeye devam etmektedir.

İÇEL HARİTA, 2010 yılında markasını Türk Patent Enstitüsüne tescil ettirerek yasal olarak yerini sektörde sağlamlaştırmıştır.

İÇEL HARİTA,  gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, 30'a yakın deneyimli ve güçlü kadrosu ile alanında iddialı ve güvenilir hizmetler vermektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Verilen hizmetin maksimum kalitede olması, haritacılık ile ilgili kurallar ve kanunlar çerçevesinde hizmet verilmesi tüm personel ile ana hedefimizdir. Şirketimiz ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemini uygulayıp müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sürekli iyileşmeyi ilke edinmiştir.

SERTİFİKALAR

bottom of page